sobota 6. srpna 2011

Patricia Briggs - Alpha and Omega (On The Prowl)

On the ProwlNázev: Alfa a Omega
Původní název: Alpha and Omega (On the Prowl)
Autor: Patricia Briggs
Žánr: fantasy
Série: Alfa and Omega
Díl v sérii: úvodní novela k sérii Alfa a Omega
Počet stran: 53 (CZ)
V ČJ: vyšlo jakou součást 1. dílu - Štvanice

Anna nikdy nevěřila na existenci vlkodlaků - až do noci, kdy přežila násilný útok ... a stala se jednou z nich. Po třech letech na nejspodnější pozici ve smečce se naučila držet hlavu dole a nikdy nevěřit dominantnímu samci. Ale Anna patří mezi nejvzácnější druh vlkodlaka: je omega. A jeden z nejmocnějších vlkodlaků v zemi rozpozná její hodnotu pro smečku a zároveň v ní objevuje svoji družku ...

Tato série je zasazena do stejného světa jako série o Mercy Thompson, děj se ale odehrává o něco dříve. Příběh začíná novelou Alpha and Omega, která byla zveřejněna ve sbírce povídek On the Prowl. Teprve poté, co byla novela ve sbírce zveřejněna, se autorka Patricie Briggs rozhodla v příběhu pokračovat, což způsobilo zmatky. První kniha Cry Wolf je vlastně pokračování novely Alpha and Omega. Série obsahuje mnoho akce, ale zároveň je tu kladen větší důraz na romantickou přitažlivost mezi hlavními hrdiny. Série zatím obsahuje kromě novely Alpha and Omega tři knihy - Cry WolfHunting Ground a Fair Game.
Unás se sérii rozhodlo vydat nakladatelství Fantom Print (které vydává i autorčinu sérii o Mercy Thompson). První díl Štvanice (v originále Cry Wolf) vyšel v překladu v březnu 2012 - do knihy je také zařazena novela Alpha a Omega z On The Prowl. Druhá kniha vyšla pod názvem Loviště (v originále Hunting Ground) v témže roce. Sérii prozatím uzavírá Dvojí spravedlnost (Fair Game), která vyšla v překladu v lednu 2013. V roce 2015 by měl vyjít čtvrtý díl pod názvem Dead Heat.


Překlad anotace © Cukrblik

Žádné komentáře:

Okomentovat